Clan Butterflies Hunters

Call Of Duty 4, Call of Duty 2, Counter Strike, Day of Defeat, Titan Quest a mnoho dalších

COD4 - MP

Call Of Duty 4 – Multiplayer

                Zde se koukneme podrobně na multiplayer této úspěšné hry. Vezmeme si to hezky od začátku krok po kroku, přesně to co vás bude čekat, když se rozhodnete hrát po netu.

                Takže, poté co si pustím multiplayer(dále jen MP) bude po vás chtít hra vaše jméno. Toto jméno vás bude doprovázet v každém boji. Poté co si vyberete svoje jméno, tak vás to pustí do menu. Zde si ale budete muset nastavit grafiku na váš požadavek, protože MP není spojený s SP. Takže si nastavte hru, tak aby se vám hlavně nesekala. Na MP si dejte ještě rezervu, aby vám to jelo minimálně na 50 FPS. A to by bylo zatím pro začátek.

                Co potřebujete dále, je mít hlavně poslední vydaný patch a poslední aktualizaci Punkbusteru. Bez těchto dvou věcí se na MP neobejdete.  Pokud tohle máte splněno, stačí najít někde na internetu nebo pomocí vyhledávače IP adresu serveru. Toto IP budete vkládat v menu do JOIN GAME a poté nahoře musíte ještě dát Favorite a vpravo nahoře NEW FAVORITE. Zde vložíte IP adresu a můžete hrát. Musíte si, ale také ověřit, jestli server běží na té stejné verzi jako vaše hra. Pokud ano, neměl by být problém v připojení na server.

                Poté co se připojíte na herní server, musíte si vybrat stranu za kterou budete chtít válčit. Na výběr jich moc není. Jsou tu Mariňáci,OpFor a Sasíci. Když si vyberete stranu, musíte si taky vybrat zbraň, se kterou budete kosit. Ze začátku toho moc na výběr není.  Ale i tak jsou zde pro začátek tři slušné mlátičky. Tou první je M16 s granátometem( dále jen Lamomet). Tato zbraň střílí dávkou a je velmi přesná na dálku a taky účinná. Lamomet můžete použít místo granátů. Tou druhou zbraní je již automatická MP5. Je lehká, mobilní a přesná na střední vzdálenosti. Do začátků je dobrá do rychlých akcí. A třetí zbraní je M249(SAW). Je to těžký kulomet na 100 nábojů, který umí nadělat paseku. Tato zbraň je v hodná, pro ty co chtějí pokosit co nejvíc lidí, no spíš vystrašit, není moc účinná. Až si vyberete nějakou z těchto zbraní, můžete jít do boje. Hned na první pohled se zdá být hra jako klidná procházka  parkem, ale postupem času zjistíte, že je to peklo na zemi.

                V tomto odstavci se koukneme na největší změny v MP oproti Call Of Duty 2. Tou první je moderní válka oproti 2. světové. Ve 4 máte nové zbraně, nové vymoženosti a hlavně spousta nových prvků.  Například ze začátku, se vám každý bude zdát vizuálně stejný. Budete si lehce plést svoje hráče od protivníků. Je to docela rozdíl od 2. dílu. Naštěstí postupem času si na to zvyknete a je to v pohodě.  Tou další změnou jsou herní bonusy. Když se vám povede zabít 3 protivníky na jeden život, dsotanete radar. Ten dokáže na kompasu odhalit nepřítele a to je pro vás výhoda. Když se vám ale povede dostat ještě dva navíc , což je 5 lidí, dostanete nálet. Když ho dostanete, zmáčknete 6 a zobrazí se vám mapa a myší najede tam, kam ho chcete schodit. Nálet je dobrý s radarem. A pokud dáte ještě další dva, to už je 7 lidí na jeden život, dostanete vrtulník. Ten pustíte a on přiletí vám pomoct. Je plně automatický a může vám nahnat hodně bodů navíc. Jeho nevýhodou je, že se dá sestřelit. Ale i tak většinou zabije minimálně 3 lidi. Tyto bonusy jsou již od začátku hraní, takže klidně típek na 1.lvl vám dá náletem zač je toho loket.

                Na závěr bych chtěl dodat. Nepoužívejte lamomety nebo se z toho zblátníte a všichni vás budou mít rádi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Mnoho zdaru

 
Toto je limitovaná edice, která nevlastní žádná prává. Zde se může všechno.